Zabiegi kosmetyczne: peelingi chemiczne

Wśród zabiegów kosmetycznych swoje ważne miejsce zajmują peelingi chemiczne, które zdobyły ostatnimi latami dużą popularność. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg peelingowy przy użyciu kwasów z różnych względów. Jak jednak w praktyce one wyglądają? Tego dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu!

Młoda cera pozbawiona zmarszczek, jędrna, rozświetlona, sprężysta – to marzenie wielu z nas. Można jednak dążyć do spełnienia go. Peelingi chemiczne stały się ostatnio bardzo popularne i nie ma się czemu dziwić. Są skuteczne, mało inwazyjne i potrafią zdziałać cuda!

Kiedy warto udać się na peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to zabieg kosmetyczny, który posłuży nam w określonych przypadkach. Warto wybrać tę formę zabiegową, kiedy zauważymy, że nasza skóra zaczyna się starzeć (najczęściej przez kontakt z promieniami słonecznymi). Drugą sytuacja, w której peeling chemiczny będzie uzasadniony, są wszelkiego rodzaju cienkie zmarszczki – na przykład pojawiające się na twarzy zmarszczki mimiczne czy też starcze. Zabiegu warto również spróbować, kiedy zmagamy się z przebarwieniami na skórze – różnymi plamami wynikającymi np. z ekspozycji skóry na słońce. Peelingu chemicznego nie pożałują również ci, których skóra utraciła naprężenie, nawilżenie, a zyskała blizny, rozstępy czy rozszerzone pory.

Jak przeprowadza się zabieg?

Zabieg kosmetyczny oparty na peelingu chemicznym polega na nałożeniu na skórę specjalnych substancji chemicznych, najczęściej opartych swoim składem na kwasie, celem poruszenia naszych komórek do szybszej regeneracji. Peeling chemiczny pozwala nam pozbyć się zewnętrznej, poniszczonej i martwej warstwy naskórka. Dzięki temu łatwiejsze będzie działanie reszty składników peelingu. On zadbają o to, by nasza skóra zyskała nawilżenie, wygładziła się oraz na powrót odzyskała jędrność.

Gdzie najlepiej przeprowadzić zabieg peelingu chemicznego?

W Internecie można znaleźć wiele miejsc zajmujących się tego typu zabiegami. Nie każde z nich jednak będzie godne polecenia. Powinnyśmy zwracać szczególną uwagę na renomę kliniki, która wybierzemy oraz kwalifikacje i doświadczenie jej pracowników. Równie istotnym jest jakość kosmetyków używanych do wykonania peelingu.

Najlepiej jednak byłoby wykonywać takie zabiegi kosmetyczne w Warszawie, gdzie dostęp do najlepszych specjalistów z dziedziny dermatologii kosmetycznej oraz kosmetologii jest największy. W stolicy prościej nam będzie odnaleźć klinikę, które spełni wszystkie nasze wymagania i pozwoli cieszyć się piękną, odmłodzoną skórą.

 

Artykuł powstał przy współpracy z warszawską kliniką Ambroziak (https://www.klinikaambroziak.pl).