Liposukcja – przygotowanie do zabiegu

Liposukcja to jeden z bardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Pomaga on w wymodelowaniu sylwetki metodą usunięcia zbędnych tkanek tłuszczowych, których nie sposób pozbyć się metodą ćwiczeń czy diet. Jak należy się przygotować do zabiegu?

Gdy pomyślnie przejdzie się konsultacje i badania, lekarz wystawia pozytywną ocenę. Kwalifikuje ona do poddania się zabiegowi liposukcji. To jednak nie koniec. Trzeba jeszcze wiedzieć jak przygotować się do zabiegu.

Czy w dniu zabiegu można coś zjeść?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od tego jaki rodzaj znieczulenia zostanie zastosowany. W przypadku znieczulenia miejscowego można zjeść posiłek do 2 godzin przed zabiegiem. Inaczej wygląda sytuacja, gdy podawane jest znieczulenie ogólne. Wtedy należy przyjechać na zabieg na czczo.

Zażywane leki a zabieg

Każde zażywanie leków powinno być skonsultowane z lekarzem. To on będzie wiedział, jak postępować w razie przyjmowanych leków i czy należy podstawić je na czas operacji. W niektórych przypadkach może nastąpić potrzeba ograniczenia dawkowania. W innym trzeba będzie odstawić leki.

Dieta a odsysanie tłuszczu

Dla prawidłowego funkcjonowania znieczulenia i zmniejszenia powikłań po zabiegowych nie można zażywać alkoholu. Powinno się również wprowadzić dietę lekkostrawną. Kolejnym warunkiem szybkiego powrotu do pełni zdrowia i powodzenia jest odstawienie wszelkich używek, takich jak papierosy.

Krzepnięcie krwi

Na podstawie otrzymanych wyników lekarz może zalecić wykonywanie zastrzyków z lekiem przeciwzakrzepowym. Działanie takie ma zapobiec powstawaniu zatorów i innym powiązanym z tym powikłaniom.

W dniu zabiegu

W dniu zabiegu bardzo ważna jest wygoda. Zaleca się założenie wygodnych i ciemnych ubrań. W miejscu, w którym będzie wykonywana liposukcja należy ogolić włosy. Należy unikać także aplikacji kosmetyków. Powinno się także zdjąć wszelką biżuterię.

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent powinien zostać dokładnie poinformowany przez lekarza o krokach przygotowawczych do zabiegu liposukcji. Ma to pozwolić na uniknięciu powikłań oraz sprawić, że zabieg pójdzie pomyślnie.

 

Więcej o zabiegu liposukcji przeczytasz na stronie:

https://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa