Jak nakładać maseczkę do twarzy?

czysta skóra twarzy dzięki maseczce

Maseczek do twarzy w sklepach z kosmetykami jest naprawdę wiele. Możemy w nich przebierać, wybierając takie, które najbardziej będą nam odpowiadały – czy to pod względem wizualnym, typu naszej skóry czy efektów, jakie chciałybyśmy uzyskać. Warto jednak znać triki dotyczące korzystania z tego typu maseczek.

Maseczki to prawdziwa frajda dla wszystkich tych, którzy lubią się relaksować i upiększać swoją skórę. Nic dziwnego, że coraz więcej mężczyzn korzysta z maseczek. Powstają nawet specjalne linie maseczek przeznaczonych wyłącznie do twarzy mężczyzn. Jak jednak używać maseczek na twarz?

maseczka na twarz

Wybierz taką, która najbardziej Ci odpowiada

Trzeba pamiętać, aby będąc w sklepie, wybierać tylko takie maseczki, które nam pomogą, a nie narobią więcej szkody. Dlatego właśnie pamiętaj, by sprawdzać do jakiego rodzaju skóry nadaje się maseczka. Nie należy kupować i używać maseczek do skóry tłustej, jeśli posiadamy przesuszającą się. Taki kosmetyk bowiem jeszcze bardziej wysuszy naszą skórę.

Dodatkowo warto zwracać uwagę na skład maseczek – te naturalne są najlepsze, oraz na efekty, jakie przynieść ma maseczka. To na nich przecież nam zależy.

Zrób peeling, otwórz pory

Przed nałożeniem maseczki warto otworzyć pory oraz zrobić peeling. Dzięki temu ułatwimy maseczce drogę do skóry i pozwolimy jej skuteczniej działać. Pory możesz otworzyć dzięki gorącemu prysznicowi i parze wodnej, która wówczas się wydziela lub na przykład poprzez napar z herbaty lub rumianku. Peelingi zaś warto robić mechanicznie dzięki specjalnym peelingom w tubkach do twarzy, które można dostać w każdej drogerii.

maseczka na  twarzNałóż maseczkę i zastosuj się do instrukcji z opakowania

Na każdym opakowaniu z maseczką zawarta jest instrukcja odnośnie tego, jak należy jej używać. Niektóre wystarczy trzymać ok. 7 minut, inne wymagają minut 15. Wszystko to zależy od specyfiki ich działania.

Ciekawą metodą na ochłodzenie skóry twarzy latem, kiedy doskwierają nam upały, jest włożenie maseczki przed użyciem do zamrażalnika. Wtedy nabierze ona bardzo niskiej temperatury i pozwoli naszej twarzy ochłonąć.