Henna na brwi – jak to zrobić?

kobieta malowane brwi henną

Regulowanie brwi to w dzisiejszych czasach norma. Zarówno kobiety jak i mężczyźni chcieliby mieć ładne brwi, bo to przecież one odpowiadają w dużej mierze za cały wygląda naszej twarzy. Na przełomie lat obowiązywały przeróżne mody na brwi – brwi podwójne, bardzo cienkie, zgolone i tylko namalowane. Dziś wygląda to inaczej.

Dziś stawia się na naturalny wygląd, aczkolwiek podrasowany i estetyczny. Dziś brwi powinny być estetyczne, dopasowane kolorystycznie do naszej cery oraz włosów oraz w odpowiednim dla naszej twarzy kształcie. Jak to zrobić?

Wystarczy postawić na dobrą hennę i zaufaną kosmetyczkę w postaci przyjaciółki.

ciemne brwi

Dobierz odpowiedni kolor henny do swojej cery oraz koloru włosów

Trudno jest sobie wyobrazić blondynkę o porcelanowej cerze z ciemnymi jak krucze pióra brwiami. Tak samo trudno jest sobie wyobrazić kobietę o czarnych włosach z brwiami w kolorze blond. Dobór barwy henny do naszego indywidualnego wyglądu jest bardzo ważny, żeby cały efekt nie był przerysowany i śmieszny, a dodatkowo jeszcze nienaturalny. Mówi się, że uniwersalnym kolorem jest brązowy, który nosi numer 4.0.

oko brew hennaJak poradzić sobie z henną?

Każda henna ma własną instrukcję obsługi. Inaczej się ją rozrabia, inny również jest czas wysychania. Najczęściej jednak henna składa się z dwóch małych opakowań, w których znajdziemy proszek oraz substancję podobną do kremu. Należy je ze sobą zmieszać, aż znikną grudki. Wówczas możemy zacząć aplikację. Najlepiej najpierw narysować kontur do brwi, jakie chcielibyśmy uzyskać. Warto zaufać tu przyjaciółce, która zrobi to lepiej i dokładniej. Dopiero teraz możemy wypełniać kontur henną.

Zazwyczaj hennę trzyma się na brwiach od 5 do 10 minut. Jednak jeśli chcielibyśmy uzyskać mocniejszy odcień danego koloru, możemy przetrzymać ją dłużej – np. 15-20 minut. Nie musimy się martwić o reakcje alergiczne, ponieważ henna jest w pełni naturalna. Oczywiście jeśli ktoś ma uczulenie na którykolwiek ze składników, powinien zrezygnować z tej metody.

Należy również uważać, by nie pobrudzić henną skóry. Może to wyglądać nieestetycznie.