Dziecko latem – jak chronić zdrowie naszych najmłodszych?

mam z dziećmi latem w parku

Kolejne lato z naszymi pociechami i kolejne obawy o ich zdrowie. Czy młode organizmy podołają wielkim upałom? Czy ich skóra nie poparzy się? I jak uniknąć udarów? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w tym artykule.

Nadchodzi lato, ale wysokie temperatury już dają się nam we znaki. Skoro – my – dorośli tak mocno je odczuwamy, to co dopiero mają czuć nasze maluchy, które przecież są mniej odporne na działanie promieni słonecznych? Możemy jednak zaradzić przykrym w skutkach upałom. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych kwestiach podczas spacerów.

dziecko lato upał słońce kapelusz

Okrycie głowy to podstawa

Zanim wyjdziesz z dzieckiem na spacer, upewnij się, że ma ono ubraną czapeczkę lub kapelusz. Dzięki chronieniu głowy malucha, zmniejszamy ryzyko powstania udaru słonecznego, który przecież może zaatakować w każdej chwili. Bardzo ważne jest, by nasza pociecha dużo przebywała w cieniu. Dlatego też pamiętaj, by wybierać głównie takie trasy spacerów, które mają sporo miejsc zacienionych. Na odpoczynek wybieraj również ławki postawione tam, gdzie nie dociera słońce.

Pamiętaj o skórze

Jak wiadomo – lato jest czasem wysokich temperatur, dlatego ubieranie naszego brzdąca w długie rękawy i spodnie nie będzie korzystne. Lepiej jest chronić wrażliwą skórę malucha innymi sposobami. Świetnie może się do tego nadać oliwka dla dzieci lub jakiś kosmetyk z filtrem polecany w aptece. Dzięki temu stworzymy nie tylko warstwę ochronną na skórze dziecka, ale również możemy pozwolić mu się trochę opalić.

dziecko latem

Woda mineralna lepsza od słodkich napoi

Pamiętaj o tym, by zawsze, gdziekolwiek nie idziecie, zabierać dla swojego dziecka butelkę z wodą mineralną niegazowaną. Dzieki temu w każdej chwili, gdy będzie chciało mu się pić lub gdy poczuje się trochę słabiej, będziesz w stanie go nawodnić. Co ważne – zdrowsza i ogólnie lepsza na upały będzie zwykła woda lub woda z cytryną niż słodzony sztuczny napój.